10 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020

Милчин: Има ли крај на понижувањата во земјата Будалија?

142

Во документ за проект од Министерството за транпсорт и врски, исчезна македонскиот јазик. Во документите подолу, можете да видите дека министерството вели дека сите документи треба да бидат доставени на „северномакедонски јазик“!

 

 

Оваа вест на својот Фејсбук профил ја објави поранешниот прв човек на СОРОС во Македонија, Владимир Милчин.

Тој коментира:

„Што е бре ова?! Има ли крај на понижувањата во земјата Будалија?“-напиша Милчин.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.