Милер го продолжи договорот со Баерн до 2023 година

19

Напаѓачот Томас Милер го продолжи договорот со Баерн. Новиот договор на 30-годишниот фудбалер важи до 30 јуни 2023 година.

Милер е „дете“ на баварскиот клуб. Тој е во Минхен од 2007 година.

Како дел од Баерн, Милер го освои германскиот шампионат осум пати, пет пати германскиот куп и Суперкупот. Во 2013 година, тој стана победник во Лигата на шампионите, а исто така го освои клупскиот светски шампион и европскиот Супер куп.

Оваа сезона, Милер одигра 25 натпревари во Бундеслигата за Баерн, постигна шест гола и даде оствари 16 асистенции.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.