Милошоски: Македонија е осма во Европа по бројот на смртност од ковид-19 на еден милион жители!

32

Со вчерашните 35 смртни случаи како последица од компликации од ковид-19, во Македонија досега, од почетокот на пандемијата починаа вкупно 1.546 пациенти.

-За голема жал Македонија е на високото 8. место во Европа по бројот на смртност од Ковид19 на 1М жители! Непроценлива загуба за сите! пишува пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Анотнио Милошоски на својот профил на фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.