Милошоски: Пендаровски го префати „вирусот“ Заевизам, прво настапуваше со тврдење, а потоа одиш со лажење и самодемантирање

113

Антонио Милошоски по денешната прес-конференција на Претседателот, Стево Пендаровски, на социјалните мрежи напиша:

„Претседателот Стево Пендаровски, заради неговото другарување со Заев изгледа го префати “вирусот” Заевизам – т.е. прво настапуваше со тврдење, а потоа одиш со лажење и самодемантирање!

На 30ти мај Пендаровски тврдеше дека заради зголемениот број на заразени и починати сограѓани прогласува вонредна состојба!

Само 13 дена подоцна Пендаровски “тврди” дека тој никогаш не прогласил вонредна состојба заради бројот на заразени и починати и таквите споредби биле неосновани.

Зошто Пендаровски денес одбра да се самодемантира најдобро знае неговиот другар, “носителот на вирусот Заевизам“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.