Милошоски: Пендаровски не е способен да го обедини СДСМ, а не пак да биде претседател кој обединува

Антонио Милошоски, носител на листа во петтата изборна единица, во интерву за Нетпрес вели дека кандидатот за претседател на опозициската СДСМ, Стево Пендаровски, нема доволно капацитет да ги обедини своите во партијата, а камо ли да ја извршува фукцијата на претседател кој ќе ја обедини нацијата.