1.4 C
Skopje
недела, декември 15, 2019

Милошоски: Димитров потпишува битен договор со украинската амбасадорка, но се крие од јавноста

160

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук денеска треба да потпишат меѓудржавен договор за безвизен режим.

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук осврнувајќи се на најавата за средбата констатира дека невообичаено е за вакви како што вели битни договори да не се предвидени изјави за медиумите од страна на министерот и амбасадорката.

Зарем е толку незгодно да се излезе пред новинарите и јавноста? Но, доколку новинарите се малку поупорни, сигурен сум дека можат да го премислат министерот Димитров, кој само пред два дена во Лондон држеше лекција за транспарентност и слобода на медиумите!“,вели Милошоски.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.