Милошоски: Ѝ посакуваме на Дескоска да не биде разрешена

100

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, по денешната средба меѓу власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство, изјави дека посакуваат министерката за правда, Рената Дескоска, да си ја задржи функцијата.

Ѝ честитавме на министерката за правда тоа што станала претседател на советодавното тело за реформи во правосудството и посакуваме да не биде разрешена во следниот период во реконструкцијата што ја најави премиерот Зоран Заев – рече Милошоски одговарајќи на новинарски прашања.

Дескоска по денешните преговори со опозицијата за законот за обвинителство и СЈО, истакна дека сепак во преговорите нема напредок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.