Мирен протест на граѓани пред бугарската амбасада во Скопје

Со паролите „Македонија, Македонија“ и „Македонија е жива“ и знамиња со сонцето од Кутлеш група граѓани вечерва на мирен протест пред Бугарската амбасада во Скопје побараа да се поништат францускиот предлог и преговарачката рамка.

Ваквите протести пред Бугарската амбасада се случуваат секој четврток. Засега не е познато кој е организаторот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.