Мирна ноќ во Киев

Киевска полиција не регистрирала нарушувања на јавниот ред и мир за време на протестите во текот на изминатата ноќ, а демонстрациите поминале мирно, пренесе „УНИАН“.

Атмосферата во главниот град, како и во целата земја е мирна.

Во меѓувреме на Киевскиот плоштадот „Независност“ утрово има околу 5.000 лица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.