Мисајловски: Нашата борба е вредности, идеал и кауза

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во рамките на активноста ​„Ова е Македонија! Македонија за сите! ги посети скопските населени места Стајковци, Црешево и Булачани во општина Гази Баба.

-Нашата борба е вредности, идеал и кауза.

Нашата борба е да ја обновиме Македонија.

Промените да победат, за заедничка иднина!

​Ова е незапирливата сила на народот.

Попладнево оддржавме одлични средби со граѓани во Стајковци, Црешево и Булачани во општина Гази Баба.

​Ова е Македонија! Македонија за сите!, пишува Мисајловски на социјалната мрежа на Фејсбук .

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.