Мисајловски: Невиден хаос ни се случува во Македонија

И во минатото ние правевме активен бојокот, но и блокиравме се што е штетно за државата, рече во емисијата „Што не е јасно“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

-Кога имаме енергетска криза, кога имаме здравствена криза, кога имаме ценовни шокови моментално во Македонија, а ги имаме многу, затоа вчера извадивме еден транпарент, дека е национален хаос и национална катастрофа се ова што се случува во Македонија и затоа се потребни предвремени парламентарни избори што поскоро, истакна Мисајловски.

Тој додаде дека тие како ВМРО-ДПМНЕ подадоа рака за да не се стигне до ваквата криза во државата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.