Мисајловски со повик на жителите на Ајдучка Чешма: Заокружете го бројот 14 за обнова на Македонија по изборите на 15 јули

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше во посета на Ајдучка Чешма.

Пред жителите тој им ги претстави над 1.000 проекти кои ќе ги реализира ВМРО-ДПМНЕ во следните четири години.

Мисајловски при средбата со граѓаните ги слушна и маките на жителите и лагите кои им ги ветувале Заев и СДСМ во изминативе три години откако дојде „животот во Македонија“.

Мисајловски ги повика сите на 15 јули да ја поддржат обновата и да го заокружат бројот 14.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.