Митко Јанчев освои втор мандат во Кавадарци

Актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, е победник во првиот круг на изборите за неговата општина.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ од граѓаните повторно ја доби довербата и освои мандат од нови четири години.

Резулатите се 15.000 спрема 5.000.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.