Мизрахи: Навистина тоа не беше само табла…јас само си го бранев семејството!

101

Семејството нема цена! Семејството не се продава! И да, навистина тоа не беше само табла…јас само си го бранев семејството!, напиша Рашела Мизрахи, која беше министерка за труд и социјална политика и беше разрешена поради тоа што одби да ја тргне таблата со Република Македонија.

„Ви се обраќам како ќерка, како внука, како снаа, како мајка, како жена, како горда Еврејка од Македонија…. Обновата доаѓа!“, напиша Мизрахи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.