Мизрахи: СДСМ со тези како Гебелс и неговиот фирер Хитлер

164

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ за нејзиниот избор за член на Извршниот комитет на партијата.

-Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер. Очекувам во следната ваква изјава на СДС да бидам нацртана како карикатура со огромен нос и наочари. ЗНАМ ДЕКА НЕМАТЕ СРАМ, НО МАКЕДОНИЈА СЕ СРАМИ ОД ВАС, напиша Мизрахи.

За СДСМ изборот на Мизрахи во ИК е антиевропска матрица ВМРО-ДПМНЕ или, пак, СДС е антисемитска партија

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.