Млад прилепчанец најден мртов во куќа

45

Во четвртокото во Прилеп бил пронајден мртов 28-годишен маж по потекло од градот во куќа на улица „Цане Коњарец“.

На 28-ми февруари во 9,30 часот, во Полициската станица во Прилеп, било пријавено дека во куќа на улица „Цане Коњарец“ во Прилеп има починато лице.

Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп излегле на местото на местото, и било констатирано дека станува збор за лицето С.С.  од Прилеп и дека нема траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукција, велат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.