Млад струмичанец излета од патот со својот автомобил

Дваесет и шест годишно момче попладнево со својот автомбил „сеат“ излетало од патот.

Според информациите од полицијата несреќата се случила на патот Радовиш-Струмица, кога од засега непознати причини возачот изгубил контрола над својот автомобил и излетал во патот.

Тој бил сам во автомобилот и за среќа не е повреден.