Млада гевгеличанка заврши во затвор

54

На 28.10.2021 во 00:10 часот на влез во село Мрзенци, гевгелиско, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија ја лишиле од слобода Б.Т.(34) од Гевгелија за издржување казна затвор.

Таа била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.