Млада жена почина по сообраќајка кај Кичево

На 02.08.2022 во 20:15 часот во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод – Кичево, кај крстосницата за селото Лисичани, патничко возило „бмв“ со регистарски ознаки од Македонски Брод, управувано од С.А.(45) од село Пласница, излетало од коловозот.

Возачот, сопатничката Е.А.(44) и уште една малолетна сопатничка од истото село биле пренесени во Општата болница во Кичево, каде Е.А.(44) починала, а кај С.А. и другата  сопатничка биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршиле Јавен обвинител и полициски екипи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.