ММФ ќе и’ помогне на Грција доколку таа го побара тоа

129
ММФ ќе и’ помогне на Грција доколку таа го побара тоа

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) е подготвен да и помогне на Грција доколку земјата тоа го побара од него, изјави директорот на Фондот Кристин Лагард, објави МИА.

Таа во кусо соопштение нагласи дека ММФ внимателно ја следи ситуацијата и е подготвен да и помогне на Грција само доколку до Фондот биде испратено такво барање.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.