МНР на Бугарија испрати до Скопје нацрт билатерален протокол

Парламентот на Бугарија изјави за БТВ дека Министерството за надворешни работи испратило нацрт на билатерален протокол меѓу Софија и Скопје, како резултат на неодамнешните разговори меѓу двете земји.

Од македонското МНР велат дека во овој момент нема ништо пристигнато.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.