МНР на работен состанок со шефовите на дипломатско-конзуларните претставништва на Македонија

Во Министерството за надворешни работи, утре и задутре ќе се оддржи редовниот работен состанок со шефовите на дипломатско-конзуларните претставништва на Република Македонија.

Согласно агендата, најпрво, Министерот за надворешни работи, Никола Попоски ќе оствари работна средба со нашите први луѓе во странство при што ќе бидат отворени теми поврзани со надворешно политичките активности.

Во рамки на овој важен дипломатски состанок, постојаните претставници ќе остварат посебни средби со Претседателот на државата, Ѓорге Иванов, Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, Претседателот на Владата, Никола Груевски и Министерот за здравство, Никола Тодоров.

Предвидена и сесија за економската дипломатија со фокус на економската промоција во присуство на заменик Претседателот на Владата , Пешевски, Министрите Наумоф, Павлевски и Самак како и директорот за странски инвестиции, Висар  Фида.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.