МО на Русија: Уништени се повеќе од 40 украински беспилотни летала над Азовското Море и Крим

Вечерва се уништени 22 беспилотни летала, а 13 од нив се пресретнати, додека утрово околу 6 часот по московско време воздухопловните сили собориле уште шест дронови, пренесува РИА Новости.

Сообраќајот на Кримскиот мост беше во прекин повеќе од четири часа. Од рускиот напад на Украина на 24 февруари минатата година, Русија речиси секојдневно соопштува за обиди за напади на украински беспилотни летала на пограничните области, Крим и Москва.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.