Моќен природен лек: Со четири лажици на ден победете го ракот

Рецептот на рускиот научник, професорот Христо Мемерски, многумина го претставуваат како револуционарен лек, со кој наводно илјадници луѓе го излекувале ракот.

-Тоа е храна за лекување на целиот организам, а ракот во таквиот организам самиот се повлекува, рекол при своето предавање Мемерски.

Тајната е во тоа што оваа смеса ги штити крвните садови, го лекува срцето, го обновува имунитетот, го чисти црниот дроб и бубрезите. Исто така ја подобрува работата на мозокот и помнењето, штити од инфаркт и доведува до излекување на оние кои доживеале инфаркт или мозочен удар. Многумина говорат дека станува збор за најдобро средство против сите видови рак.

Состојки:

15 свежи лимони, 12 главици лук, 1 килограм домашен мед, 400 грама млада зелена пченица и 400 грама свежи ореви.

orevi-4-542x320

Пченицата ставете ја во добро исчистен сад со врела вода. Налејте ја со вода пченицата и оставете ја да отстои во текот на ноќта. По 10-12 часа, со помош на чиста газапроцедете а водата и добро измијте ги зрната , па повторно прецедете низ газа.

Во садот оставете ја прецедената пченица да отстои 24 часа.

luk

Подготовка на лекот:

Сомелете ги заедно пченицата, оревите и главиците лук. Имелете 5 лимони со кора, па сето тоа измешајте го. Од останатите десет лимони исцедете го само сокот и помешајте го со смесата, додека не стане се хомого.

Додадете го медот и подолго мешајте со дрвена лажица, па сипете во стаклен сад. Оставете ја смесата да отстои 3 дена во фрижидер, а потоа можете да започнете со конзумирање.

Оваа храна се зема 30 минути пред појадокот, ред ручекот, пред вечерата и пред спиење. Ако целта е лекување на рак, земајте по една до две лажици на секои 2 часа.

eliksir-mladosti-laneno-ulje-limun-med_700

Професорот Мемерски вели дека рецептот гарантира здрав и долг живот, како и лекување од рак, зачувување на свежината на телото, младоста и енергијата.

-Овој лек ги содржи сите потребни витамини, минерални соли, биоактивни супстанци, протеини, јахгленохидрати и билни масти. Затоа и ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди, кои го одржуваат телото здраво, а доведува и до излекување на ракот во потполност, истакнал докторот.