Молам за 100 денари за вреќа брашно, синот почина, снаата и децата мора да јадат

98

Мерем Алишани од Куманово секој ден доаѓа во Скопје во Старата скопска чаршија. Седи најчесто кај споменикот Скендербег. Нема ни кутија. Покриена со бела крпа преку нозете раката и е пружена моли за некој денар. Синот и починал на 32 години и нема машка глава да се бори за гол живот за снаата и децата. Нема телефон живее во населбата Диво Насеље во Куманово. Институциите се оние кои може да ја најдат и да ја решат маката на жената и нејзиното семејство.

Погледнете ја целата сторија на досие.мк.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.