Молотов коктел пред домот на млад прилепчанец

128

Молотов коктел бил фрлен пред домот на прилепчанец во раните утрински часови.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска, околу 4.30 часот пред домот на 22-годишниот К.С. на улицата Крагуевачка во Прилеп непознато лице фрлило молотов коктел.

Од експлозијата била запалена влезната врата, но К.С. успеал да го изгасне пожарот пред да се прошири.

Полицијата работи на откривање на сторителот и мотивот на инцидентот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.