Крими хроника

Момче нападнато и прободено во стомак на Кеј

Момче нападнато и прободено во стомак на Кеј

Синоќа околу 22 часот во Скопје на улица „Кеј Димитар Влахов“, У.Ш. (20) од село Студеничани, скопско бил физички нападнат од страна на неколку маскирани лица, кои со физичка сила и остар предмет му нанеле повреда во пределот на стомакот.

Од страна на лекар од Градската општа болница му биле костатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на настанот.