Момче од Арачиново се удави во Грција спасувајќи дете

784

Младиот Бурхан Латифи од Арачиново го даде животот за да спаси дете кое побарало помош во морето во Грција каде бил на летување.

Бурхан бил првиот кој притрчал да му пружи помош но спасувајќи дете тој не успеал да се спаси себе си.

Беше жив и здрав. Отиде во Грција да се одмори, но таму се случи трагедија, вели во тага семејството на 22 годишното момче кое се прости од единствениот син.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.