Момче починало од сепса по операција на хемороиди

129

Починало младо момче од сепса по оперција на хемороиди, објави „Макфакс“.

Како што неофицијално објавува „Макфакс“, пред неколку дена момчето имало хируршки зафат на хемороиди во приватна здравствена ординација која се наоѓа во Карпош. Потоа било донесено на скопските клиники каде што докторите констатирале дека има сепса. Не можеле да го спасат.

Skin Delight

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.