Момче претепано во автобус на ЈСП

80

Во вторникот, во 20 часот во СВР Скопје, Х.А.(19) од село Чајлане пријавил дека околу 19.45 часот во автобус број 56 на ЈСП, кој сообраќал на релација Скопје – село Бојане, по претходна расправија бил физички нападнат од С.З., Х.Н. и М.Н., при што се здобил со повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.