Момче тешко повредено во сообраќајна несреќа во Струмица

Момче на 26 годишна возраст е потешко повредено во сообраќајка која се случи педесет минути по полноќ на булеварот „Климент Охридски“ во Струмица, откако со автомобил марка „мерцедес“ удрил во столб на коловозот.

Веста ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информираше дека возачот со тешки повреди е пренесен на лекување во струмичката болница.

Во извлекувањето на повредениот од искршеното возило учествувале и пожарникари на ТППЕ Струмица, кои со специјални хидраулични алатки го извадиле лицето и предале на екипата на првата помош.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.