Момче убиено среде улица во Србија

55

Во српскиот град Сомбор, на сред улица со нож е избодено момче.

Според пишувањата на белградските медиуми, момчето им подлегнало на повредите.

М.Д. (28) е убиен во Сомбор, на еден од поглемите градски булевари.

Првите резултати од истрагата укажуваат на тоа дека момчето било нападнато со нож и прободено од засега непознат напаѓач, пренесува „Пинк“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.