Моментот кога се урива мост во Њујорк (ВИДЕО)

Беспилотно летало сними извонредни снимки од уривањe на стариот мост „Кошуско бриџ“ (Kosciuszko Bridge) што ги поврзувал њујоршките општини Бруклин и Квинс веќе 78 години.

Контролираното уривање на мостот ќе овозможи завршување на вториот распон од мостот што треба да се заврши во 2020 година.

Мостот е именуван по полски војник, Тадеуш Кошуско, кој се борел во американската револуционерна војна.

Цената на проектот за замена на мостот ќе чини 873 милиони долари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.