Моника Белучи: Педесетите се подобри од дваесетите!

1002

Преубавата Моника Белучи пред два дена го прослави педесетиот роденден и порача дека педесетите се подобри од дваесетите години.

-Наполнив 50, не се залажувам со размислувања дека и понатаму можам да имам енергија како дваесетгодишна девојка. Не би се вратила во тие години. Во четириесетите бев борец, а сега е време за препородување, рекла Моника Белучи во излагањето по повод новиот филм за Бонд. Во филмот, нагласува актерката, ја глумам жената, а не девојката на Бонд.

Таа истакнува дека воопшто не сака јавни настани.

-За мене нема ништо полошо од одењето во Кан, рекла таа.

Моника не води претерана сметка за својот изглед.

– За својата убавина можам да им се заблагодарам исклучиво на гените.

-Не вежбам, не трчам, сакам да јадам, едноставно кажано – мрзелива сум! И од тоа не бегам, вели Моника Белучи која пред две години се разведе од актерот Винсент Касел, со кого има две ќерки.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.