Крими хроника

Мотоциклист тешко повреден кај Велес

Мотоциклист тешко повреден кај Велес
Архивска илустрација

Мотоциклист во Велес во вторникот претпладнето се здобил со тешки телесни повреди откако изгубил контрола во движењето и паднал на коловозот, иформираа од СВР Велес

Сообраќајната несреќа се случила околу 9 часот на улицата „Коце Димов – Витамин“ во Велес, кога 63-годишниот Ѓ.Ј. се здобил со телесни повреди и со возило на итна медицинска помош е пренесен до ЈЗУ Општа болница во Велес, а оттаму препратен во Ургентен центар во Скопје.

Како што информираше Марина Андова,, портпарол на ЈЗУ Општа болница од Велес, при рентген снимка и преглед од хирурзите кај повредениот биле утврдени скршеница на десна потколеница и уште неколку скршеници или политраума на ногата.

Како што информираат од СВР Велес, по овластување на Јавното обвинителство увид на лице место извршила увидна екипа од СВР Велес.