Моторџија од Словенија повреден во судир со автобус

311

Државјанин на Словенија бил тешко повреден во судир на мотори, автомобил и автобус, вчера на магистралниот пат Гостивар- Кичево, информираше МВР.

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 14.40 часот кога се судриле автобус непозната марка, автомобил „сеат ибица“ управуван од Р.Ч.од Скопје и два мотоцикли „јамаха“ со словенечки национални ознаки.

Во несреќата тешко бил повреден Словенецот С.Ш.(37), кој со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Медицински центар Гостивар. Поради сериозноста на повредите моторџијата бил препратен во Клинички центар при комплексот клиники „Мајка тереза“-Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.