Крими хроника

Моторџија прегазил жена па избегал

Моторџија прегазил жена па избегал

Полицијата трага по моторџија кој прегазил жена па избегал, вчера во Скопје.
Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 13 часот кај Бит Пазар.

Тогаш во В.К.(63) од село Кучевиште, скопско, удрил мотор што го управувало непознато лице.

Моторџијата по несреќата избегал, а ќебата била пренесена вво болница, каде и констатирале тешки повреди. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.