Можевме да го фатиме, ама чекавме да видиме дали ќе избега!

2112

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, од вчера попладне е недостапен, и полицијата не успеала да му го врачи решението за куќен притвор.

Вчера попладнето Мијалков бил виден во локалот „Дистрикт“, кој е во рамки на хотелот Мериот, каде што седел со Ивица Коневски.

Пресудата за случајот Таргет Тврдина е закажана за 26 февруари.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.