Мрме со подршка кон Барди: Без тебе не тргнуваме во Букурешт (ФОТО)

Емакедонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е позитивен на Ковид-19. Македонскиот фудбалер се чувствува добро и нема симптоми на коронавирус, но ќе мора да помине време во самоизолација.

Оваа информација доаѓа пред стартот на подготовките за историскиот настап на ЕУРО 2021 година. На адресата на фудбалерот на Леванте стигнаа бројни пораки со поддршка, а во јавноста преку својот „Инстаграм“ профил се огласи и селекторот, Игор Ангеловски.

Мрме му порача на Барди дека не тргнуваат без него во Букурешт.