Мумбај: Во стампедо загинаа 15 луѓе

Во стампедо на патници на железнички мост во Мумбај утрово загинаа најмалку 15 луѓе.

Стампедото се случи за време на утринската сообраќајна гужва. Причината се’ уште не е позната. Индиските власти соопштија дека е можно бројот на починати да расте, бидејќи петмина патници се со тешки телесни повреди.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.