Муслиу не верува во правосудниот систем на Заев

97

На вчерашната емисија „Само вистина“ гостуваа Димитар Апасиев, универзитетски професор и Алберт Муслиу, политички аналитичар.

Во една прилика од оваа жестока дебата Муслиу потенцира дека не верува во овој правосуден систем, иако самата јавност е запознаена дека тој беше жесток бранител на актуелната власт.

Треба да ме прашаш дали верувам во правосуден систем. Прашај ме дали верувам во тој правосуден систем. Ме импутираш дека јас верувам. Се додека таму не се направи реформа, по мене и ветинг, па да си имаат одговорност. Јас целосно и верба во тој процес и систем немам, рече тој.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.