МВР: 302 казни за неносење маска

9

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.01.2021 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 302 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.