МВР ќе изготви критериуми за издавање патни исправи

76

Владата на синоќешната седница ја разгледа и усвои Информацијата со актуелната состојба и проблемот со издавање патни исправи.

Го задолжи Министерството за внатрешни работи да утврди методологија и критериуми за издавање патни исправи до 24 март 2020 година, за кога е најавена испорака на дополнителна количина обрасци на патни исправи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.