МВР и УЈП во нова ноќна акција по кафулињата

385

Министерството за внатрешни работи и УЈП во нова ноќна акција по кафулињата и дискотеките. Овојпат на „мета“ местата за забава во Прилеп, Битола, Тетово, Гостивар и Велес. Инспекторите се проверувало дали се почитува законот за пушење, дали се точи алкохол на малолетници, посед на дрога, неиздавање фискални и друго.

Нема информации колку точно локали се проверени. Од МВР највуваат информации во текот на денот. Пред една недела во координирана акција на полицијата со инспектори од УЈП, инспекторатот за труд и пазарниот инспекторат се проверуваше работата на 24 угостителски објекти во Скопје, од кои 13 беа затворени поради утврдени неправилности.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.