МВР регистрира 385 прекршоци за неносење маска

19

Во изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија се регистрирани 385 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.