МВР регистрира 408 прекршоци за неносење заштитна маска

18

Во изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 408 прекршоци, информираат од МВР.

Од таму апелират до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.