МВР: Регистрирани 169 прекршоци за неносење заштитна маска

25

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.07.2020 година) на територијата на Република Македонија  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 169 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.