МВР вели сè уште не се пронајдени лицата кои го симнаа македонското знаме на Попова Шапка, но се работи на случајот

Во 18.05 часот во ЦИК-Тетово, свештеникот од црквата „Св.Наум Охридски Чудотворец“ лоцирана на Попова Шапка, пријавил дека од страна на НН лице од јарболот на црквата е симнато црковното знаме и е поставено знаме на Албанија, кратко ни одговорија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.