МВР за вчерашниот пожар во центарот на Скопје

69

На 21.09.2021 околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа.

Од екипи на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.