МЗТ ја извојува петата победа во АБА 2

46

Кошаркарите на МЗТ Скопје го победија Сплит со 70-64 во СЦ „Јане Сандански“, натпревар од АБА 2 лигата каде македонскиот шампион има скор од 5 победи и еден пораз.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.